Vēsturisks notikums:"aploksnīšu ņēmējs" vs Saeima

Latvijas ikdiena jautrība un nopietnība
Lietotāja attēls
9K116
Runā vienā laidā
Ziņas: 184
Pievienojies: 08 Mar 2011 14:55

Re: Vēsturisks notikums:"aploksnīšu ņēmējs" vs Saeima

Nelasītas ziņa 9K116 » 01 Jūl 2011 15:11

tas_pats_lv raksta:Pilsoniskas sabiedrības politiķi - nevis idiotu bara politikāņi. Politiķiem ir vēlēšanās jāpiedāvā savas darbības programma (vīzija), uz ko viņš saņem mandātu.
...a mums tādi vispār ir? :lol:

Lietotāja attēls
tas_pats_lv
Memuārists
Ziņas: 716
Pievienojies: 22 Feb 2011 23:02

Nelasītas ziņa tas_pats_lv » 01 Jūl 2011 16:03

9K116 raksta: ... a mums tādi vispār ir? :lol:
A "mums" vajag? :)

Lietotāja attēls
9K116
Runā vienā laidā

Nelasītas ziņa 9K116 » 01 Jūl 2011 20:17

tas_pats_lv raksta:A "mums" vajag?
Nu Tu jau pats iepriekš apgalvoji ka jā, un es šim apgalvojumam principā piekrītu :)

Lietotāja attēls
tas_pats_lv
Memuārists

Nelasītas ziņa tas_pats_lv » 02 Jūl 2011 18:13

Nav jau runa par tevi un mani, bet gan par "kritisko masu". :) Es patiesībā vēl joprojām nespēju izskaidrot, kas tur īsti ir kļūdains, bez ieslīgšanas emocionāla lamāšanās būšanā. Un es nemaz nebrīnos, ka mani nesaprot, it sevišķi, ka nekur apkārt nerunā par šo problēmu.

Lietotāja attēls
9K116
Runā vienā laidā

Nelasītas ziņa 9K116 » 04 Jūl 2011 10:05

tas_pats_lv raksta:Nav jau runa par tevi un mani, bet gan par "kritisko masu".
Man jau liekas, ka problēma ir ne tik daudz tajā, ka cilvēki nesaprot, cik tajā, ka vēlēšanās īsti nav par ko balsot...

Btw, kāds viedoklis par tusu Likteņdārzā? :D

Lietotāja attēls
tas_pats_lv
Memuārists

Nelasītas ziņa tas_pats_lv » 04 Jūl 2011 10:53

9K116 raksta:
tas_pats_lv raksta:Nav jau runa par tevi un mani, bet gan par "kritisko masu".
Man jau liekas, ka problēma ir ne tik daudz tajā, ka cilvēki nesaprot, cik tajā, ka vēlēšanās īsti nav par ko balsot...
Nē, pilsoņi balso par "vecajiem" korumpētajiem spēkiem, un tas norāda uz pretējo - viņiem nav intelektuālo resursu, lai saprastu, ka viņus muļķo, jeb vienkārši latvieši ir lieli vientieši. Vai atbilde ir ka jābalso par žīdu-krievu partiju? Hmzs .. :)
9K116 raksta:Btw, kāds viedoklis par tusu Likteņdārzā? :D
Mani nekad nav vilcis uz autoritārismu, personas kultu .... Es domāju, ka nekas vairāk par "Oligarhu kapu svētkiem" nebūs. :) Dakteris Zatleris ir tikai dakteris Zatlers (aploksnīšu ņēmējs). :)

Lietotāja attēls
9K116
Runā vienā laidā

Nelasītas ziņa 9K116 » 05 Jūl 2011 09:18

tas_pats_lv raksta:Nē, pilsoņi balso par "vecajiem" korumpētajiem spēkiem, un tas norāda uz pretējo - viņiem nav intelektuālo resursu, lai saprastu, ka viņus muļķo, jeb vienkārši latvieši ir lieli vientieši.
Es tomēr palieku pie sava viedokļa. Proti, tuvojoties vēlēšanām, principā ir diezgan skaidrs, kura partija tiks Saeimā un kura ne: lielu pārsteigumu šeit lielākoties nemēdz būt. Bet vēlētāji ir visai pragmatiski un vēlas balsot par spēku, kurš ne tikai tiks Saeimā, bet arī spēs cik necik realizēt solīto - tāpēc nākas izvēlēties no ierobežotā, zināmo partiju saraksta, un izvairīties no balsošanas par sīkpartijām, kuras nekad Saeimā nav bijušas un, visdrīzāk, nekad tur arī nenonāks :)

Savukārt ierobežotais zināmo, Saeimā ±garantēti tiekošo partiju saraksts ir pilns ar korumpētām partijām un politiķiem, par kuriem cilvēki balso pēc `mazākā ļaunuma` principā. Vai tas ir pareizi - diez vai, bet sevišķi labākas alternatīvas jau arī nav...

Tagad, pieņemot, ka mēs pieredzēsim Saeimas atlaišanu, nākošajās vēlēšanās tāpat būs visai ierobežota izvēle, par ko balsot... t.i., var prognozēt, ka Saeimā tiks iekšā:
- Vienotība;
- VL/TBLNNK;
- SC;
- ZZS (es domāju, ka viņi dabūs mazāk balsu, kā iepriekš, bet 5% robežai visdrīzāk ka pārkāps);
- kā variants - Zatlera partija, ja tāda parādīsies.

PLL/TP/LPP visdrīzāk ka barjeru nepārvarēs un arī visas pārējās partijas labākajā gadījumā tai knapi tiks pāri.

Līdz ar to rodas jautājums - par kuriem no šiem balsot, lai neizniekotu balsi? Uzreiz godīgi atzīstos, ka es savu balsi izniekošu, balsojot par kādu no sīkpartijām bez īpašām cerībām tikt Saeimā, līdz ar to man personīgi Tavs padoms nevajag :D Bet jautājums ir par to, kā rīkoties tam pamuļķajam un vientiesīgajam vēlētājam, kurš visu laiku ievēlē vienus un tos pašus?

Neliela atkāpe no tēmas, Krievijā ir tāda ska grupa kā `Ļeņingrad`, un viņiem viena dziesma ir veltīta problemātikai Выборы, выборы - кандидаты пидоры! :lol:
tas_pats_lv raksta:Mani nekad nav vilcis uz autoritārismu, personas kultu .... Es domāju, ka nekas vairāk par "Oligarhu kapu svētkiem" nebūs.
Es ne par to... mans vērojums ir, ka šīs pēdējās Zatlera aktivitātes, sākot jau ar Saeimas atlaišanu, izskatās pēc mēģinājumiem iniciēt tautas kustību a ļa 1989. Protams, mēģinājumi ir neveiksmīgi un rezultāts - visnotaļ nožēlojams...

Lietotāja attēls
tas_pats_lv
Memuārists

Nelasītas ziņa tas_pats_lv » 05 Jūl 2011 15:08

9K116 raksta:Es tomēr palieku pie sava viedokļa. Proti, tuvojoties vēlēšanām, principā ir diezgan skaidrs, kura partija tiks Saeimā un kura ne: lielu pārsteigumu šeit lielākoties nemēdz būt. Bet vēlētāji ir visai pragmatiski un vēlas balsot par spēku, kurš ne tikai tiks Saeimā, bet arī spēs cik necik realizēt solīto - tāpēc nākas izvēlēties no ierobežotā, zināmo partiju saraksta, un izvairīties no balsošanas par sīkpartijām, kuras nekad Saeimā nav bijušas un, visdrīzāk, nekad tur arī nenonāks :)
Es rakstīju mazliet par kaut ko citu. Es runāju par Latvijas un latviešu "vajadzībām" un "rezultātu", ko viņi ievēl. Ka katras vēlēšanās atnes lielu vilšanos par to ka "vajadzības" netiks apmierināts ar "rezultātu". Jeb tā pa prasto - "vajadzības" paliek aiz sīkpartijām, ka barenīte. :)
9K116 raksta:Savukārt ierobežotais zināmo, Saeimā ±garantēti tiekošo partiju saraksts ir pilns ar korumpētām partijām un politiķiem, par kuriem cilvēki balso pēc `mazākā ļaunuma` principā. Vai tas ir pareizi - diez vai, bet sevišķi labākas alternatīvas jau arī nav...
Jā, vēlēšanas ir pārvērtušās par biznesa projektiem - kad aktīva grupas kampaņas atrod ieinteresētus sponsorus, kas apmaksā viņu kampaņas ar "oligarhu kapu svētkiem". Un ko no viņiem var gribēt?

9K116 raksta:Tagad, pieņemot, ka mēs pieredzēsim Saeimas atlaišanu, nākošajās vēlēšanās tāpat būs visai ierobežota izvēle, par ko balsot... t.i., var prognozēt, ka Saeimā tiks iekšā:
- Vienotība;
- VL/TBLNNK;
- SC;
- ZZS (es domāju, ka viņi dabūs mazāk balsu, kā iepriekš, bet 5% robežai visdrīzāk ka pārkāps);
- kā variants - Zatlera partija, ja tāda parādīsies.
PLL/TP/LPP visdrīzāk ka barjeru nepārvarēs un arī visas pārējās partijas labākajā gadījumā tai knapi tiks pāri.
Nu patiesībā Zatlera (p.s. spelcheck piedāvā Zatleru labot uz Hitleru) partija, lai kas viņa arī būtu arī būs sīkpartija un manuprāt tu pārvērtē viņas iespējas. :) Bet aptuveni tādas ir aptauju vērtības.
9K116 raksta: Līdz ar to rodas jautājums - par kuriem no šiem balsot, lai neizniekotu balsi? Uzreiz godīgi atzīstos, ka es savu balsi izniekošu, balsojot par kādu no sīkpartijām bez īpašām cerībām tikt Saeimā, līdz ar to man personīgi Tavs padoms nevajag :D Bet jautājums ir par to, kā rīkoties tam pamuļķajam un vientiesīgajam vēlētājam, kurš visu laiku ievēlē vienus un tos pašus?
Ļoti interesanti uzdots jautājums/ ;) Vai tiešām tev šķiet, ka šai spēle var ko izmainīt vientieši? Un vientiešū kritērijs nav racionāļs, bet gan man idiotam "patīk". :)
9K116 raksta: Es ne par to... mans vērojums ir, ka šīs pēdējās Zatlera aktivitātes, sākot jau ar Saeimas atlaišanu, izskatās pēc mēģinājumiem iniciēt tautas kustību a ļa 1989. Protams, mēģinājumi ir neveiksmīgi un rezultāts - visnotaļ nožēlojams...
Zatlers nav tas cilvēks, jo ar tādu kļūdu, ka pēc "aploksnīšu apskaidrības", kļūt par prezidentu, nekur nevar tikt. VVF var, bet problēma ir ka godīgu cilvēku nav daudz un tie nav viņas draugi, un pat ja viņa sāks mācīt "savējos", arī pret viņas sacelsies.

Lietotāja attēls
9K116
Runā vienā laidā

Nelasītas ziņa 9K116 » 05 Jūl 2011 19:36

tas_pats_lv raksta:Es runāju par Latvijas un latviešu "vajadzībām" un "rezultātu", ko viņi ievēl. Ka katras vēlēšanās atnes lielu vilšanos par to ka "vajadzības" netiks apmierināts ar "rezultātu".
Sk. problēmu `nav par ko balsot -> balsosim par mazāko ļaunumu!`. Kā variants - galvenais nobalsot par latviešiem, lai mazāk vietu paliktu krieviem :lol:

Kādu rezultātu var gaidīt no šādas balsošanas? :lol:
tas_pats_lv raksta:manuprāt tu pārvērtē viņas iespējas
Zatlers pamodās absolūti īstajā laikā, lai kļūtu par lokomotīvi kādai esošai vai jaunai partijai. Un jaunas partijas gadījumā, es ticu, ka >5% balsu viņa savāks - gluži vienkārši prakse liek domāt, ka tieši tā arī notiks. Gluži vienkārši jaunienācējiem politikā, ja viņi to izdara pietiekoši skaļi un redzami (nav sīkpartija :D ), tieši pirmais starts ir ja pats veiksmīgākais, tad viens no noteikti. Tā bija gan ar Jauno Laiku, gan, tiesa, mazākā mērogā, ar Visu Latvijai. Un ja mēs skatītos atpakaļ, noteikti vēl būtu ne viens vien piemērs (gan Šķēle, gan Šlesers).
tas_pats_lv raksta:Vai tiešām tev šķiet, ka šai spēle var ko izmainīt vientieši?
Ņemot vērā to, ka jo vairāk vēlētāju nobalso par kādu partiju, jo vairāk krēslu tā dabū Saeimā - neapšaubāmi, tieši vientieši ir tie, kas izšķir vēlēšanu rezultātu :)

Vai varam runāt par būtiskām izmaiņām politikā un valstī? Man domāt, ka būtiskas izmaiņas mūs gaida tikai tad, ja pie varas nokļūs tur tiešām nekad nebijis spēks, un reālākie kandidāti ir SC un VL. Tad neapšaubāmi kaut kas mainīsies - cits jautājums ir, vai šīs izmaiņas būs uz labo pusi. Par to es sevišķi pārliecināts neesmu :)

Atbildēt uz ziņu