Atomkatastrofas

Lietotāja attēls
tas_pats_lv
Memuārists
Ziņas: 716
Pievienojies: 22 Feb 2011 23:02

Re: Atomkatastrofas

Nelasītas ziņa tas_pats_lv » 17 Apr 2011 23:12

9K116 raksta: Teiksim tā, Černobiļa nebūtu notikusi ja ne cilvēciskais faktors. (Černobiļas gadījumā, lai būtu pilnīgs wallbangs, dalbajobi vēl pirms `eksperimenta` bija pamanījušies atslēgt automātisko drošības sistēmu, jo tā lūk, traucēja `eksperimentam`). Hmm, KAS gan varētu noiet greizi? © :?
Černobīļa, jau nemaz ar nav tik liels cilvēka faktors. Černobiļas tipa ģeneratori bija ļoti jūtīgi uz izmaiņām, bet Padomju Savienībai vajadzēja elektrību (ASV vēl joprojām piesārņo vidi ar ogļu TEC - Go home bad americans!). Tas eksperiments jau nebija tik "eksperimentāls", un viņš bija beidzies veiksmīgi, bet stacija palika uz rokas vadību arī otrai maiņai. Nu otrās maiņas darbiniekam noraustījās rokas, pārinieks nenoreaģēja un sakās nekontrolējams process. Starp citu , operatori ir tiesāti, un atdzīti par nevainīgiem - turpretī galvenos, enerģētiķus (pirmo maiņu) gan notiesāja. Un pats galvenais jau ir, ka nebija otra sprādziena, jo tad mēs te nerunātu. :D
9K116 raksta: Attiecībā uz Fukušimu tas darbojas mazāk, bet tomēr - diez vai ir sevišķi laba ideja būvēt AES seismiski aktīvā un cunami ietekmei pakļautā teritorijā, kā arī bez iespējas to operatīvi atrubīt avārijas gadījumā
Kāds ir tavs piedāvājums? Ierīkot atomstaciju Ziemeļkorejā un ievilkt lielo kabeli? :) Pate stacija jau izturēja ar dievu uz pusēm, nebija rezerves barošana, kuru izlēma nebūvēt , lai salēninātu projektu. Ja tās radioaktīvās vielas glabājas 30 gadus, tad viņas agrķa vai vēlāk nonāks itin visur, arī Latvijā.

9K116 raksta:Kas attiecas uz krievu panikošanu - tad manuprāt, viņi satraucas salīdzinoši pa tukšo. Galu sānā, galvenā radioaktīvās matērijas noplūde bija ar ūdeņiem, nevis gaisā, un arī tas, cik saprotu, ir dzesēšanas ūdens, nevis reaktora matērija (kā Černobiļā). Ok, pašai Japānai ar šo eventuāli ies smagi, gan jau Klusā Okeāna ziemeļu daļa arī dabūs iekšā, bet Eiropai diez vai vajadzētu satraukties par vērā ņemamām ietekmēm.
Nu Vladivostoka nemaz nav tik tālu no tās Fukušimas. Un tālajos Austrumos Krievijai ir bardaks :)

Lietotāja attēls
9K116
Runā vienā laidā
Ziņas: 184
Pievienojies: 08 Mar 2011 14:55

Nelasītas ziņa 9K116 » 18 Apr 2011 08:34

tas_pats_lv raksta:Černobiļas tipa ģeneratori bija ļoti jūtīgi uz izmaiņām
Kādā tieši ziņā `jūtīgi`? Kāpēc citi RBMK tipa reaktori PSRS darbojās normāli un bez problēmām, piemēram, tajā pašā Ignalinā?
tas_pats_lv raksta:Tas eksperiments jau nebija tik "eksperimentāls", un viņš bija beidzies veiksmīgi, bet stacija palika uz rokas vadību arī otrai maiņai. Nu otrās maiņas darbiniekam noraustījās rokas, pārinieks nenoreaģēja un sakās nekontrolējams process.
Nekā, šķībi aizgāja pats eksperiments.
http://army.armor.kiev.ua/hist/chernob.shtml
tas_pats_lv raksta:Pate stacija jau izturēja ar dievu uz pusēm, nebija rezerves barošana, kuru izlēma nebūvēt , lai salēninātu projektu.
Nu un tas nav cilvēka faktors?

Lietotāja attēls
tas_pats_lv
Memuārists

Nelasītas ziņa tas_pats_lv » 18 Apr 2011 21:10

9K116 raksta: Kādā tieši ziņā `jūtīgi`? Kāpēc citi RBMK tipa reaktori PSRS darbojās normāli un bez problēmām, piemēram, tajā pašā Ignalinā?
Dzesēšanas sistēma bija pārāk masīva (t.i. ar aizturi). Viņa nespēja sekot temperatūrai. Vai tu vari droši apgalvot, ka Ignalinā viņa nav pārbūvēta? Es nezinu.
9K116 raksta:Nekā, šķībi aizgāja pats eksperiments.
http://army.armor.kiev.ua/hist/chernob.shtml
Jā, es laikam esmu savu avotu pazaudējis, jo es viņu skatījos ar domu, par vainas apziņu - vai cilvēks, kas uztaisījis ar savām rokām Černobiļu , jūtas vainīgs un starp citu, viņš nejūtas vainīgs. Un neesmu gatavs vēsturiskai diskusijai, kā tās noticis, bet vienu gan es gribu paziņot - "Discovery" truetrue story ir pilnīgs bulshits un negrasos pētīt un apspriest šo versiju. :) Es nedēļas laikā pameklēšu un varbūt atradīšu, "manu uzticības avotu".
9K116 raksta:
tas_pats_lv raksta:Pate stacija jau izturēja ar dievu uz pusēm, nebija rezerves barošana, kuru izlēma nebūvēt , lai salēninātu projektu.
Nu un tas nav cilvēka faktors?
Nē, tā ir kapitālisma neredzamā roka :D

Lietotāja attēls
9K116
Runā vienā laidā

Nelasītas ziņa 9K116 » 19 Apr 2011 10:19

tas_pats_lv raksta:Dzesēšanas sistēma bija pārāk masīva (t.i. ar aizturi). Viņa nespēja sekot temperatūrai. Vai tu vari droši apgalvot, ka Ignalinā viņa nav pārbūvēta? Es nezinu.
Nu rekur ar RBMK reaktoriem vēl joprojām ir operacionālas AES vismaz Kurskā, Ļeņingradā un Smoļenskā, tā ka...
http://en.wikipedia.org/wiki/RBMK#Status

Kaut ko jau viņi tur pārbūvējuši un modificējuši bija gan.
tas_pats_lv raksta:vai cilvēks, kas uztaisījis ar savām rokām Černobiļu , jūtas vainīgs un starp citu, viņš nejūtas vainīgs.
Tu domā kuru cilvēku? Reaktora konstruktoru vai to, kurš izgudroja un vadīja konkrēto nelaimīgo eksperimentu? Nu konstruktoram imho nebūtu par ko satraukties.

Lietotāja attēls
tas_pats_lv
Memuārists

Nelasītas ziņa tas_pats_lv » 19 Apr 2011 16:08

Tu domā kuru cilvēku? Reaktora konstruktoru vai to, kurš izgudroja un vadīja konkrēto nelaimīgo eksperimentu? Nu konstruktoram imho nebūtu par ko satraukties.
es domāju, tos divus džekus (20+ vecus)operatorus, kas uzrāva viņu gaisā :)

Zeltavirs
Ziņas: 2
Pievienojies: 24 Apr 2011 18:07

Nelasītas ziņa Zeltavirs » 19 Mai 2011 13:49

Šodien antikvariātā iegādājos akadēmiskā stilā ieturētu grāmatu par Černobiļas katastrofas vēsturi. Būs jāieskatās ko par to raksta zinātnieks nevis žurnālisti, kas vienmēr pārspīlē jo tāds viņiem darbs.

Lietotāja attēls
tas_pats_lv
Memuārists

Nelasītas ziņa tas_pats_lv » 27 Mai 2011 23:26

Es būtu stāvus starā, ja tu antikvariātā būtu nopircis kāda Černobiļas likvidatora skeletu, un izlicis Ābeļu dārzā, lai baida vārnas :)

Lietotāja attēls
9K116
Runā vienā laidā

Nelasītas ziņa 9K116 » 27 Jūn 2011 13:24

tas_pats_lv raksta:es domāju, tos divus džekus (20+ vecus)operatorus, kas uzrāva viņu gaisā
Man jau liekas, ka galvenais vaininieks un atbildīgais bija maiņas priekšnieks vai pat augstāks šefs, jo tādu globālu lēmumu kā atrubīt automātisko avārijas sistēmu pārmijnieks... atvainojos, operators tomēr personīgi nemēdz pieņemt... :roll:

Lietotāja attēls
tas_pats_lv
Memuārists

Nelasītas ziņa tas_pats_lv » 05 Apr 2013 10:50

http://www.bbc.co.uk/news/world-22037345
5 April 2013 Last updated at 07:55 GMT
Cooling system failure at Fukushima nuclear plant

Part of the cooling system at Japan's tsunami-hit Fukushima Daiichi nuclear plant has stopped for the second time in a month, the plant operator says.
After an alarm sounded at reactor number three, checks showed the system had stopped at one of the pools containing spent but highly radioactive fuel rods, Tokyo Electric Power said.
The breakdown is not thought to pose any immediate danger.
Last month a power cut shut cooling systems for four spent fuel ponds.
As of 14:00 local time (05:00 GMT) on Friday, the temperature of water inside the cooling pool at reactor 3 was 15.1C, well below the safety limit of 65C, Tepco said.
This indicated that the spent fuel remained stable and did not pose an immediate danger to the environment, news agency AFP quoted Tepco as saying.
Tepco expects to have the system restored later on Friday.
The ponds store spent fuel from the nuclear reactors. They cool the fuel - which generates intense heat - and provide shielding from radiation. The spent fuel remains in the ponds for a year or more.
The power cut last month shut down cooling systems for four spent fuel ponds at reactors 1, 3 and 4, although cooling to the reactors themselves was not affected.
The company said a rat had damaged the electrics, causing a short-circuit in a switchboard and triggering the power cut.
On 11 March 2011, an earthquake and tsunami crippled the plant. Waves knocked out cooling systems to the reactors, leading to meltdowns at three of them.
Engineers have since stabilised the plant but years of work lie ahead to fully contain the disaster and tackle its effects.
Tens of thousands of evacuees remain unable to return home.

Atbildēt uz ziņu