Leģionāru zvērests

Foruma noteikumi
Lūdzu, atminieties! Latvieši ir labie, nevis tirliņi!
Lietotāja attēls
tas_pats_lv
Memuārists
Ziņas: 716
Pievienojies: 22 Feb 2011 23:02

Leģionāru zvērests

Nelasītas ziņa tas_pats_lv » 17 Mar 2012 20:17

"Ich schwore bei Gott diesen heiligen Eid, dass ich im Kampf gegen des Bolschewismus dem Oberstem Befehlshaber der Deutscher Wermacht, Adolf Hitler, unbedingten Gehorsam leisten und als tapfer Soldat bereit sein Will, jederzeit fur diesen Eid mein Leben einzusetzen."9

Šis zvērests, ko latviešu karavīri deva latviešu valodā, skanēja: "Dieva vārdā es svinīgi apsolos cīņā pret boļševismu vācu bruņoto spēku virspavēlniekam Ādolfam Hitleram bezierunu paklausību un kā drošsirdīgs karavīrs būšu vienmēr gatavs par šo zvērestu atdot savu dzīvību."10

9 Bangerskis R. Mana mūža atmiņas, 3.grām., Kopenhāgena: Imanta, 1959. 107. lpp.
10 Turpat.

1934 gada Vācu armijas zvērests:

"Ich schwore bei Gott diesen heiligen Eid, daā ich dem Fuhrer des Deutschen Reiches und Volkes, Adolf Hitler, dem Oberstbefehlshaber der Wermacht, unbedingten Gehorsam leisten und als tapfer Soldat bereit sein Will, jederzeit fur diesen Eid mein Leben einzusetzen."7

Zvēresta latviskais tulkojums: "Zvērot pie Dieva, svinīgi apsolos Vācijas valsts un tautas vadonim Ādolfam Hitleram, bruņoto spēku virspavēlniekam, bezierunu paklausību, un kā drošsirdīgs karavīrs būšu vienmēr gatavs par šo zvērestu atdot savu dzīvību."8

7 Die Reise in die Vergangenheit, Band 3. Brauschweig: Westermann, 1992., 81.lpp.
8 Tulkojums mans. I. Ķ.
avots: http://vip.latnet.lv/lpra/zveereeja.htm

Atbildēt uz ziņu